söndag, januari 15, 2012

Den är här nu

Nu kom den äntligen. Känslan av att det ska bli roligt att komma hem och börja jobba igen. Det är så mycket roligt på gång. Vi har ännu massor av tid här på ön, men jag är redo. Nu kan jag slappna av och verkligen ta ut allt av den här semestern. Tanka sol och ledighet och green curry med seafood.


Efter att Karin och Mango åkt hem finns det för övrigt inga bilder på mig. I morgon ska jag tvinga Magnus att fota mig. Snart ska vi också tala mer om böcker och om ön Koh Mak.



Vattenmelonsdrinkjutaren.

6 kommentarer:

Hanna sa...

Jag saknar dig!

Michaela sa...

Jag hör gärna mera om ön, vi fundera på att fara nästa vinter till Thailand och sku helst fixa resan själv till nåt mindre överturistat ställe.

fröken nytta sa...

Min son sörplade också vattenmelonsdrinkar stup i kvarten på Koh Tao. Hur länge stannar ni? Vi var två och en halv vecka och nu känns det riktigt inspirerande att jobba igen.

Cato sa...

Jag hör också gärna om ön. Vi var för första gången till Thailand (Phuket) förra året och stället imponerade mig inte så värst mycket. Skulle helst verkligen åka till ett lite tystare ställe med mindre turister :)

tutt-lisa sa...

Lyckosten Vidar!

Hannasvirrvarr sa...

Så skönt med den känslan! Det där med att sticka på en längre resa efter julen låter som ett perfekt sätt att bli redo för det nya året.